Zákaznická podpora:info@holitka.cz

Jak se správně holit

 Holení je noční můra některých mužů. Každý se s tím však nějak musí vypořádat. Ty vousy nám prostě rostou. Nejvíce přitažlivé na mužích je podle výzkumů strniště. I to bohužel přeroste a vznikne problém s holením. 

Kdy se holit

Ačkoliv by se mohlo zdát, že je jedno v jaké části dne tento úkon zahájíte, opak je pravdou. Je vědecky dokázáno, že lidská pokožka je nejcitlivější v brzkých ranních hodinách a je tedy nejvíce náchylná na „zduření“ a poranění. Naopak nejvíce odolná je v odpoledních a večerních hodinách, kdy se tedy shazování porostu doporučuje provádět.

Směr holení

Směr, kterým táhneme břit nástroje po pokožce je jeden ze základních faktorů úspěšného holení. Samozřejmě záleží na individualitě mužského typu pokožky - zatímco někteří muži s tzv. „hroší kůží“ mohou jezdit žiletkou nahoru/dolu, doprava/doleva a nemají pleť vůbec podrážděnou, tak pro většinu mužů by takovýto pohyb znamenal zarudnutí v horším případě i pořezání. Proto se doporučuje holit zásadně ve směru růstu chlupů (toto ovšem platí jen pro žiletky, při holení holicím strojkem se doporučuje kroužící pohyb po pokožce).

Pomůcky, které se dají využít

Nástrojů, kterými se lze v dnešní době holit je celá řada: od klasických žiletek, přes holící strojky až po nové depilační pásky pro muže. Poslední varianta ovšem není v Evropě tak hojně rozšířená. Nejpoužívanějším holícím prostředkem jsou žiletky s nástavcem. Druhů žiletek je nepřeberné množství přes jednobřité až po pětibřité s vlhčícím páskem. Vše záleží jen na individuální citlivosti pokožky (čím je pokožka citlivější – tím byste měli volit více břitů pro jemnější holení). Dalším velmi hojně používaným nástrojem, je holicí strojek jak bezdrátový, tak drátový. Tady k žádnému pořezání ani dojít nemůže. Bohužel i ta nejhorší žiletka vás oholí hladčeji než ten nejlepší strojek.

Samotné holení

Při holení by pokožka měla být co nejvíce hydratovaná (zavodněna, zapařená) vhodné je tedy holit se hned po vykoupání. Další důležitým faktorem je holící gel, nebo krém. Ten pokožku ještě více zvláční a je nepostradatelnou součástí samotného holení (toto vše platí pouze pro holení žiletkou, při holení holící strojkem musí být pokožka naopak úplně suchá a holící gely a krémy používat nelze).

A co nakonec?

Neméně důležitá je finální část holení – ošetření pokožky. Po samotném holení je pokožka podrážděná, jak moc je už individuální. Každopádně se doporučují přípravky, které toto podráždění mírní. Přípravků na pleť po holení je celá řada, ovšem úplný základ by měly tvořit zklidňující krémy nebo různé přípravky s obsahem alkoholu, který po nanesení pleť dezinfikuje.

2019 © 2010 The Czech Traiding, společnost registrovaná v USA (číslo firmy TIN: 300044192) se sídlem na adrese4336 North Bend Rd. Ashtabula, Ohio, USA