Zákaznická podpora:info@holitka.cz

Jak na sexy tvář a strniště

 Průměrný muž stráví za život 140 dní úpravou své tváře

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik času vám zabere krocení vašeho porostu? Někomu trvá samozřejmě holení pár minut, někdo se s tím trápí poměrně déle. Záleží na délce a hustotě vousů. Dva chlupy na bradě oholíte během několika sekund, ale husté tvrdé vousy už dají více práce. Podle odhadů je průměr 3 300 hodin. 

Ženám se to líbí

Podle široce citované studie psychologů z anglické Northumbria Univerzity byly ženám předkládány fotografie mužů s různě dlouhým porostem vousů. Jako nejatraktivnější byli označeni ti, kteří měli strniště.

Strniště může nabudit dojem hranatější čelisti

Silní lovci mamutů, kteří byli alfa samci, měli drsné chlapské rysy. Ty se projevovaly hlavně hranatou čelistí a vystouplými lícními kostmi. V dnešní době, kdy jsou někteří muži opravdu zženštilí, se tento jev vyskytuje zřídka. Krátké a husté vousy však mohou snadno tento dojem nabudit. K oblibě u žen pak nebudou potřeba tajné feromonové spreje, bude stačit svůdný pohled, úsměv a drink.

Na diskotéku ano, do kanceláře ne

Pokud si vyhlídnete na diskotéce pěknou prdelku, rozhodně je lepší za ní jít s trochou porostu na tváři. Dodá vám to sex appeal a nebudete vypadat jako patnáctiletý kluk, který se snaží flirtovat se starší ženou. Ženy mají totiž rády vyvinutější a starší muže.

Pokud máte namířeno do práce, která zahrnuje nějaký pomyslně vyšší společenský žebříček, např. daňový nebo finanční poradce, konzultant, obchodník, apod., je lepší mít tvář oholenou. Působí to zase dojmem větší serióznosti.